All On 4 İmplant

All On 4 İmplant

All on 4 implant tedavisi, diş kaybı yaşamış hastaya ağzın üstündeki veya altındaki tüm dişlerin yerini alabilecek sadece dört implant uygulaması yapılan bir ileri teknoloji diş hekimliği prosedürüdür. Yetişkinlerde, özellikle yaşlandıkça diş kaybı son derece yaygın ve doğaldır. Dünyada yetişkin her 3 insandan 1’inde üst veya alt dişlerinin bir tanesinde diş kaybı yaşanıyor ve devamı geliyor. All on 4 implant tedavisi ise tam diş kaybı yaşayan hastaların tamamına son derece konforlu bir süreç vadediyor. İmplant çene kemiğinizin içine giren ve eksik bir dişin kök kısmını değiştiren küçük bir titanyum vidadır. İmplantları yerleştirmek için küçük cerrahi girişim gerekir. İmplant yerleştirildikten sonra, size oldukça gerçekçi görünümlü ve işlevsel bir protez dişi verecek şekilde bir taç takılır.

All on 4 implant tedavisiyle ise eksik dişlerinizin her biri için bir diş implantına ihtiyaç olduğu fikri ortadan kalkıyor. İhtiyacınız olan tek şey, ağzınızın üstüne tam olarak yerleştirilmiş dört adet implant. İmplant titanyumdan yapıldığı için, canlı kemiğe kaynaşma ve bedeninizin bir parçası olarak işlev görebilme yeteneğine sahiptir. Kısaca diş implantı çene kemiğinin bir parçası haline gelir ve yeni dişleriniz için güçlü, uzun ömürlü bir temel görevi görür. All on 4 implant tedavisi implantlarınızın kalıcı olarak yerlerine sabitlenmesini sağlamanın yanı sıra, bu kemik füzyonunun bir başka önemli faydası vardır o da çenede gelecekte oluşabilecek kemik kaybını önlemesidir. Bu, daha genç bir yüz yapısının korunmasına ve daha iyi ağız sağlığına yardımcı olur.

All On 4 implant Avantajları

 • Tamamen dişsiz kişilere aynı gün, tek cerrahi tedavi ile sabit diş protezi uygulayabilme imkanı sunar.
 • Ameliyat zamanı kısadır.
 • Alt ve üst çene kemiklerinin arka kısmında yerleştirilen açılı implantlar tarafından hastanın ağzında anatomik oluşumlara zarar verilmemiş olur.
 • Açılı posterior (arka) implantlar daha uzun kullanılarak daha kaliteli bir kemiğe oturtulmuş olur. Kemik grefti tedavilerine de gerek kalmamış olunur.
 • Daha çabuk temizlenilebilen protezler yapılmasına imkan sağlar.
 • Daha üst düzey de kemik kayıpları önlenmiş olur.
 • Konuşma ve çiğneme işlevselleri iyileştirilir ve geliştirilir.
 • Tedavi kısa sürede iyileşme, daha az acı ve sıkıntıyla sonuçlanır.
 • Masrafı klasik diş implantı tedavisine göre daha düşüktür.
 • Hastaya özel tasarlanabilen, estetik bir gülme hattı ve görünümle gülüş estetiği sağlar.
 • Temizliği ve bakımı diğer diş implantlarına göre daha basittir.
 • Dinamik diş protezi olmadığından, durağan diş protezi olarak rahatlık sağlar.
 • Tasarımı tam diş protezlerine göre farklıdır. Kişinin damak bölgesine özel tasarlandığından alışması ve kullanımı daha basit ve rahattır.

All on 4 implant uygulama sonrasında dental implantların üzerine sabitlenen geçici diş protezinizi hemen kullanmanız mümkündür. Fakat kemik ve implantların kaynaşma sürecinde diş hekiminizin tavsiye edeceği şekilde beslenmeye dikkat etmelisiniz. 3 aylık iyileşme sürecinde çok sıcak, soğuk, katı, sert ve yapışkan yiyeceklerden kaçınmalısınız.

All On 4 Implant Tekniğinden Kimler Faydalanabilir?

Geliştirilmiş bu teknik implant uygulamasına ihtiyaç duyabilen her hastaya uygulanabilmektedir. Her hasta için uygun olarak yapılan analizler ve neticeler aşamasında hatasız ve sağlam bir yapıda protez uygulaması yapılmaktadır. Bu teknik kapsamında hastada bulunması gerekilen tek şart koşulu ise çene yapılarında bir adet dişinin olmaması üzerinedir. Genel olarak çenesinde hiç diş bulunmayan hastalarda uygulanan tekniktir.

Eylül 20, 2023

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir