Digital Smile Design

Digital Smile Design

Hayalinizdeki gülümsemeyi seçebileceğinizi ve tedaviye başlamadan önce son sonucu görebileceğinizi hayal edin. Yenilikçi Dijital Gülümseme Tasarımı (DSD) ile size bu fırsatı veriyoruz. Digital Smile Design  dijital fotoğrafçılık standart tedavi sırasında bir diş teknisyeni dişlerinizi etkiler. Yüzünüzün mimiklerini ve oranlarını görmüyor ve gülüş şeklinizi bilmiyor. O zaman restorasyonu nasıl hazırlar? Çoğunlukla tahmin ederek hazırlamaktadırlar. Sonuç olarak, nihai etkinin beklediğinizden farklı olma riski vardır.

Kliniğimizde yüksek eğitimli uzman ekibimiz, mükemmel bir gülümsemenin güzel bir diş setinden daha fazlası olduğunu bilir. Mükemmel gülüş yüz yapılarınızla ve oranlarınızla uyumlu olan ve içsel arzu ve beklentilerinizin nihai sonucudur. Digital Smile Design ile sadece mükemmel gülüşünüzü tasarlamayacağız, aynı zamanda tedaviyi kesin ve öngörülebilir bir şekilde planlayıp uygulayacağız.

Digital Smile Design Aşamaları Nelerdir?

DSD planınız, şu anda olduğu gibi, gülümsemenizin fotoğrafını çekmek için ilgili uzmanlarımızdan biri ile başlayacaktır. Bu aşamada, çalışma modellerinde diş izlenimi de alıyoruz. Endişelerinizi ve beklentilerinizi sizinle görüşürüz. Fotoğraflar, X-Işınları ve 3B görüntülere dayanarak, yüzün özelliklerini dikkate alarak yüzün oranlarını hassas bir şekilde analiz eder ve gülüşünüzü tasarlarız. Gelecekteki gülümsemenin teline sahip olduktan sonra ideal şekli, dokuyu ve rengi seçebiliriz. Dijital tasarım, tam olarak bir diş teknisyeni tarafından oluşturulan bir model haline getirilebilir. Bu, yeni gülümsemeyi test etmek için geçici olarak mevcut dişlerin üzerinden geçen gülümseme tasarımının doğrudan bir kopyasıdır. Bu, tedavi başlamadan önce gülümsemenizin neye benzediğini görebileceğiniz andır. Yeni fotoğraflar çekilir, böylece sonuçlardan önce ve sonra karşılaştırabilirsiniz.

Dijital Gülümseme Tasarımının Avantajları

  • Yüz yapılarınızla ve oranlarınızla uyumlu bir gülümseme
  • Gerçekten özelleştirilmiş sonuçlar, hiçbir iki gülüş tasarımı tam olarak aynı değildir.
  • Tedavinin başlamasından önce gülüşünüzün neye benzeyeceğini bilirsiniz.
  • Kendi gülüşünüzü tasarlamaya katılmak
  • % 100 öngörülebilirlik tedavi süreci boyunca artan güven
  • Mükemmel planlanmış tedavi

Artık günümüzde kimse tedavi istemiyor. Herkes sağlık ve güzellik istiyor. Sağlıklı ve güzel bir gülüştür insanların beklentisi ve dişçiye olabildiğince az gelinen bir süreçtir. Vizyonumuzda, hasta olmayı bıraktığınız türden yalnızca bir tür tedavi vardır. Sağlık ve güzelliğe tek yönlü yolculuktur planladığımız. İmplantlar, kaplamalar, ortodontik aletler ve her şey, her hasta için benzersiz olan bir tedavi planı mimarisinden ibaret olan prosedürlerdir. Bu yolculuğun sonunda sağlıklısınız, daima istediğiniz gülümsemeye sahipsiniz ve uzun süren bir sonuç elde edersiniz. Bunu başarmak için 3 ana aşamayı kapsayan sıkı bir protokol izliyoruz.  Planlama estetik ile başlar, ancak tedavi tam tersi şekilde başlayacaktır. Öncelikle tüm biyolojik problemleri (çürükler, plaklar, enfeksiyonlar, periodontal ve diş eti problemleri vb.) ele alacağız. Sonra fonksiyonel problemleri (ısırık, doğru çene pozisyonu, kas dengesi vb.) Ve yapısal problemleri (dişlerin taşınması için ortodontik tedaviler) yapacağız. Gerektiğinde,  dişleri desteklemek için implantlar ve yine gerekirse mevcut dişleri zorlamak için. Yukarıdakilerin tümü dijital tasarım tarafından yönlendirilir ve fonksiyonel tedavi planında listelenir. Bu aşama bittiğinde, fonksiyonel olarak sağlıklı olacaksınız, bu durum estetik ve uzun ömür için gereklidir.

Bu üç temel hususun, estetik sorunların görselleştirilmesini ve anlaşılmasını geliştiren görsel iletişim yoluyla kolaylaştırılabileceğine inanıyoruz. Yani DSD buna dayanmaktadır: günlük planlama durumlarında görsel iletişim, personel entegrasyonu ve hasta etkileşimi. Konsept basitliği nedeniyle dünya genelinde hızla yayılıyor ve herhangi bir ekipman, özel yazılım veya daha büyük yatırım gerektirmemektir.

Eylül 20, 2023

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir